top of page

Szwedski Masaz

Masaż Szwedzki pochodzi z tego samego źródła co masaż klasyczny - od szwedzkiego lekarza Henrika Linga. Z tego powodu ma dużo wspólnych cech z masażem klasycznym. Ling miał wielki wpływ na rozwój współczesnego masażu europejskiego w XIX i na początku XX wieku. Kiedy ten rodzaj masażu dotarł do USA uległ zmianie i bardziej się rozwinął. Teraz różnica polega na tym, że Masaż Szwedzki jest przyjemniejszy, niż masaż klasyczny, jest wykonywany wolnymi, płynnymi ruchami, co pozwala dobrze wymasować plecy i całe ciało. Masaż Szwedzki jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej  ykonywanych masaży

w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

 

Czego można się spodziewać w czasie trwania zabiegu?

 

Na początku klient jest proszony o wypełnienie krótkiej ankiety o swoich preferencjach. Następnie Pan/i przechodzi do gabinetu wypełnionego nastrojową muzyką oraz przepięknie pachnącymi świecami. Już od samego początku można poczuć nutę relaksu i harmonii. Masaż odbywa się na komfortowym, profesjonalnym stole do masażu. Masaż Szwedzki jest wykonywany w indywidualny sposób, według potrzeb i upodobań klienta. Przed zabiegiem masażysta pyta, jak silny rodzaj masażu klient preferuje oraz na które części ciała chciałby zwrócić szczególną uwagę. Masowana osoba układa się na stole do masażu rozebrana bądź w bieliźnie. Podczas zabiegu odsłonięta jest tylko masowana część ciała – reszta przykryta jest ręcznikiem. Podczas zabiegu masażysta używa różnych olejków, które po zakończeniu masażu wycierane są papierowym ręcznikiem. Olejki sprawiają, że klient przenosi się w orientalny świat i dzięki temu efekt odprężenia staje się jeszcze większy. Po wykonaniu zabiegu masażysta oferuje filiżankę ziołowej herbatki, pyta klienta o odczucia dotyczące masażu, uwagi i sugestie.

 

Masaż szwedzki skierowany jest głównie do osób przemęczonych, odczuwających ból w mięśniach, ale także do osób pragnących  relaksować się, rozluźnić swoje ciało oraz zadbać o swoją kondycję. Na ten rodzaj masażu zapraszamy szczególnie osoby pracujące w biurze, prowadzące siedzący tryb życia, ponieważ dzięki Masażowi Szwedzkiemu pobudzą swoje mięśnie oraz będą mogły całkowicie się odprężyć. Jeśli Pan/i preferuje mocniejszy masaż to możemy zaproponować masaż tkanek głębokich. Jest on silniejszy i dociera do głębszych partii mięśni.

 

Jak zostało podkreślone wcześniej, Masaż Szwedzki działa głównie relaksująco i odprężająco. Jednak istnieją inne korzyści: Masaż Szwedzki koryguje postawę ciała, korzystnie wpływa na kręgosłup, likwiduje skurcze mięśni oraz poprawia krążenie. Naturalne olejki używane podczas masażu korzystnie wpływają na stan, szczególnie suchej, skóry.

 

Warto wiedzieć, kiedy nie powinno się korzystać z masażu.

 

 

Głównym przeciwwskazaniem wykluczającym masaż szwedzki są zmiany skórne, takie jak: wysypka, skaleczenie, obtarcie, grzybica. Nie zaleca się masażu w krótkim czasie po operacji bądź po opalaniu. Przeciwwskazaniem jest także wysoka temperatura.

 


Po zabiegu zaleca się klientowi, by nie pił alkoholu, ale by pił dużo wody i by unikał stresu. Dzięki temu można znacznie wydłużyć pozytywne działanie masażu.

 

Zobacz ceny

 

Umów śie na zabieg

bottom of page